عکاسی تجاری

عکاسی تجاری، پایه و یکی از اولین گام های تبلیغات است. هر کسب و کاری با هر سطح تجربه و درآمد، به عکاسی تجاری برای معرفی محصولات، خدمات و محیط کاری خود نیاز دارد. همه ی روش های معرفی کسب و کار، چه تبلیغات آنلاین و چه تبلیغات آفلاین، از ابتدا تا انتهای کار به داشتن تصویری از برند و خدمات آن نیاز دارند.

اهمیت عکاسی تجاری برای کسب و کارهایی که به طور مستقیم با مشتری سر و کار دارند (B2C) دو چندان می شود. کسب و کار هایی مانند رستوران ها، فروشگاه ها، شرکت های دکوراسیون و مبلمان، سایت های اینترنتی خرده فروشی، باشگاه های ورزشی، واحدهای صنعتی و … نیازمند ارائه ی تصویر صحیح، واقعی و جذاب از محصولات و خدماتشان هستند.

معرفی محصولات، آماده سازی تبلیغات چاپی مانند بروشور، کاتالوگ تا بیلبورد، عکاسی از محصول، عکاسی از محیط و… در تمامی زمینه های بازرگانی، تجاری و صنعتی، از جمله اهدافی است که از عکاسی تجاری بهره می‎گیرند.

عکاسی رستوران ها

از گذشته تاکنون رستوران ها، فست فودها و کافه ها برای تهیه منوی غذا، بروشورها، تبلیغات چاپی و ... همواره از عکاسی تجاری استفاده می کنند. در این نوع کسب و کارها ،عکاسی از محصول حتما انجام میشود. با ظهور شبکه های اجتماعی و به خصوص اینستاگرام، بزرگترین فرصت تبلیغاتی به واسطه ی عکاسی تجاری برای رستوران ها و کسب و کار های مشابه به وجود آمده است. رستوران ها با انتشار تصاویر اغواگر از غذاها اشتهای مشتری را بر می انگیزند و آن ها را به خود جذب می کنند. کافه ها با ارائه تصویرهای دلنشین آرامش را وعده می دهند. روشن است که در فضای رقابتی شبکه های اجتماعی، هر رستوران یا فست فودی که عکاسی تجاری حرفه ای تری انجام دهد و تصاویر جذاب تری منتشر کند، پیروز کارزار خواهد بود.

• عکاسی رویداد و فیلمبرداری

بسیاری از شرکت ها، رویدادهای منظمی مانند نمایشگاه، کنفرانس، سمینار، رویداد بازاریابی و ... برگزار می کنند. برگزارکنندگان در پی رویدادی با شکوه هستند تا تصویری فوق العاده از آن ها به نمایش بگذارد و تا مدت ها در ذهن شرکت کنندگان باقی بماند. فیلمبرداری و عکاسی رویداد باید به نحوی باشد که محیط برگزاری، شرکت کنندگان، اقدامات انجام گرفته در رویداد و... را پوشش دهد. از طرفی سوژه های عکاسی دائم در حال تحرک اند و نیاز است بر خلاف اکثر زمینه های عکاسی، که عکاس و دوربین در جای ثابتی قرار دارند، عکاس برای پوشش تصاویر فورا از محلی به محل دیگر جابه جا شود.

• عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی یکی از زیرگروه های عکاسی تجاری است که گاه به اشتباه به جای عکاسی تجاری معرفی می شود. کارخانه ها، کارگاه ها و مراکز تولیدی برای تهیه بروشور، کاتالوگ و ... نیازمند عکاسی صنعتی هستند. معمولا در عکاسی صنعتی هدف ایجاد شور و شوق در مشتری و جذب او نیست بلکه عکاسی صنعتی وظیفه دارد تصویری واقعی و کاملا واضح از محصول یا محیط را به مشتری ارائه کند و ویژگی های آن را بدون اغراق به مشتری نمایش بدهد. در صورتی که هدف تبلیغاتی نیز وجود داشته باشد، روش های مختلف عکاسی تبلیغاتی و تجاری و پردازش های گرافیکی روی تصاویر صورت گرفته تا این هدف نیز محقق شود.

عکاسی مد و فشن

صنعت مد از گذشته تا کنون بزرگترین مشتری عکاسی بوده است. عکاسی و مد آنقدر به هم پیوسته اند که بسیاری پیشرفت ها در زمینه ی عکاسی یا تصویر سازی جهت بهبود تصاویر در صنعت مد صورت گرفته و تمام پیشرفت هایی که در زمینه عکاسی رخ داده بر دنیای مد تاثیر مثبت داشته است. تصویر مهمترین ابزار صنعت مد و پوشاک است. هر روز تصاویر مدل ها با لباس های جدیدشان در مجلات، شبکه های اجتماعی، سایت ها و رسانه های دیگر منتشر میشود زیرا بزرگترین راه معرفی پوشاک نمایش آن است. مهمترین وظیفه ی عکاس مد این است که ویژگی های سوژه را خاص جلوه دهد و توجه ها را به آن جلب کند. تجهیزات در عکاسی مد باید با دقت انتخاب شوند و عکاس توانایی کار کردن با آن ها را داشته باشد.

فروشگاه های اینترنتی

برای فروشگاه هایی که در اینترنت فعالیت می کنند، تنها ابزار نمایش محصولاتشان تصویر آنهاست؛ پس عکاسی از محصول فروشگاه ها جز مهمترین بخش های کار است که نباید در آن ریسک شود. عکاسان باید بتوانند رنگ واقعی، ابعاد و جنس واقعی محصول را به تصویر بکشند تا مشتری بتواند بدون دغدغه از تفاوت تصویر و واقعیت، محصول موردنظر خود را انتخاب کند. درغیر این صورت تردید در یکسان بودن تصویر و محصول موجب انصراف وی از خریداری می شود. حتی درصورت خریداری و مشاهده مغایرت در اصل و تصویر محصول، آنچه که از دست می رود اعتماد مشتری است، پس فروشگاه های اینترنتی کاملا بر اهمیت کیفیت در عکاسی تجاری واقف هستند تا مشتریان خود را نه فقط برای یک بار، بلکه به عنوان مشتری دائمی حفظ کنند.

• عکاسی محیط های تجاری، فرهنگی، ورزشی و ...

برای معرفی ساختمان هایی که برای اهداف خاصی طراحی می شوند، لازم است تصویربرداری حرفه ای انجام گیرد تا بتوان ویژگی های محیط را نشان داد. به عنوان مثال سالن اجتماعات یا سالن کنفرانس یا فضاهای عمومی، برای معرفی خود چه در بروشور ها و چه در وبسایت و شبکه های اجتماعی باید تصاویر خود را ارائه دهند. روشن است که تصاویر باید از کیفیت مطلوب برخوردار باشند و لازم است عکاس با روش ها و ابزار عکاسی از محیط های بسته و باز آشنایی داشته باشد. در عکاسی از باشگاه ها و مراکز ورزشی، توجه به محیط و تجهیزات بسیار اهمیت دارد. در محیط های فرهنگی باید به المان های هویت فرهنگی دقت ویژه داشت و اماکنی که نیازمند نمایش چهره ای لوکس هستند، نیازمند به کارگیری تمام زمینه های عکاسی تجاری که ذکر شد، هستند زیرا عکاسی از محیط باید صحیح انجام شود تا بتواند فضا را به درستی نمایش دهد، المان ها را برجسته کند، برای تبلیغات بعدی تصاویری را تهیه کند و همچنین شکوه مجموعه را به نظر مخاطب برساند.

خدمات آژانس تبلیغاتی لبخند در عکاسی تجاری

 

آژانس تبلیغاتی لبخند همواره مدعی بهره گیری از به‎روزترین و کارامدترین روش های تبلیغات بوده و هست، از این روست که با توجه ویژه به اهمیت غیرقابل چشم‎پوشی عکاسی تجاری، به گردآوری تیمی خبره از عکاسان تجاری پرداخته، تا صاحبین مشاغل مختلف در هر زمینه ای بتوانند با خیال راحت و اطمینان از بهره گیری از اصولی ترین روش های عکاسی تجاری، از این امکان بهره مند شوند. در هر کسب وکاری که هستید، عکاسی تجاری با تیم لبخند، شما را یک قدم به اهدافتان نزدیک تر میکند. با ما تماس بگیرید.