دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ در آژانس تبلیغاتی لبخند

دیجیتال مارکتینگ در آژانس تبلیغاتی لبخند

برای دیجیتال مارکتینگ موفق باید برنامه ای جامع، قدرتمند و هدفمند را تهیه و اجرا کنید. این برنامه باید تمامی فعالیت های بازاریابی دیجیتال شما را پوشش دهد، از حداکثر تونایی ها استفاده کند و تمام اهداف شما از دیجیتال مارکتینگ را مد نظر قرار دهد. لبخند می تواند شما را در این راستا حمایت کند: اولین قدم برای موفقیت شما در دنیای دیجیتال، دیده شدن در صفحه اول گوگل و بهبود سئوی وبسایت شما می باشد. همچنین پرداخت هزینه به موتورهای جستجو باید ثمربخش باشد تا ارزش خود را نشان دهد. این امر با بررسی های دقیق و انتخاب کلیدواژه های مناسب صورت می گیرد. تولید محتوای مناسب جهت بازاریابی محتوایی تخصص دیگری است که نقش بسزایی در جذب اطمینان مخاطب و تبدیل وی به مشتری شما خواهد داشت. علاوه بر این شما می توانید مطمئن باشید که در رسانه های اجتماعی حرفی برای زدن و تصویری منحصر به فرد برای دیده شدن خواهید داشت که این مساله ضامن موفقیت کسب و کار شما می باشد.
تماس با ما

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی دیجیتال) به معنی استفاده از اینترنت، دستگاه‌های تلفن همراه، رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو، تبلیغات نمایشی و روش های دیگر به‌منظور دستیابی و تماس با مصرف‌کنندگان است. دیجیتال مارکتینگ زیرمجموعه‌ای از بازاریابی سنتی، ولی وسیع‌تر از بازاریابی اینترنتی است، چراکه خدمات پیام کوتاه (SMS)، سرویس اطلاع‌رسانی ساده (SNS)، بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)، بیلبوردهای الکترونیک یا تعاملی و دیگر تبلیغات آنلاین (مانند تبلیغات بنری) را نیز شامل می‌شود.

بزرگترین مزیت دیجیتال مارکتینگ این است که با هر سطح بودجه ای قابل انجام است. به طور کلی دیجیتال مارکتینگ نسبت به سایر روش های سنتی تبلیغات راهکارهای متنوع و کم هزینه تری به شما ارائه میدهد و در عین حال بازدهی بسیار بیشتری دارد.

به عنوان یک شاهد از این ادعا در آژانس تبلیغاتی لبخند، پس از بررسی فرم های نظرسنجی کمپین تبلیغاتی برگزاری یک نمایشگاه در ایران مشخص شد بازاریابی دیجیتال با صرف 10% از بودجه ی تبلیغات درمقابل روش های سنتی همچون بیلبورد، روزنامه و … که 90% دیگر بودجه را به خود اختصاص داده بودند، توانسته 60% مخاطبان نمایشگاه را جذب کند و این در حالی ست که 90% از بودجه تنها 40% در جذب مخاطبین نقش داشت.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای اجرای دیجیتال مارکتینگ در ابتدای راه نیاز به شناخت ابزارهای آن و تعیین استراتژی صحیح و جامع است.

به‌طور خلاصه، استراتژی دیجیتال مجموعه‌ی اقدامات بازاریابی آنلاین (و دیجیتال غیر آنلاین) است که به شما کمک می‌کند اهداف نهایی خود را محقق کنید. به‌عبارت‌ دیگر یک استراتژی، برنامه‌ی عملیاتی رسیدن به اهداف چندگانه‌ی مطلوب شما است. به‌عنوان‌مثال، هدف شما این است که تولید وب‌سایت خود را نسبت به سال  گذشته، ۲۵ درصد افزایش دهید.

استراتژی دیجیتال بسته به مقیاس کسب‌وکار شما، ممکن است چندین هدف و چندین بخش‌ پویا را دنبال کند. اما اگر به اصول پایه‌ای دیجیتال مارکتینگ تسلط کافی داشته باشید، می‌توانید همه‌ی برنامه‌های آنلاین خود را هماهنگ و هم‌جهت با یکدیگر توسعه دهید. بیایید پیش از هر چیز، ببینیم یک کمپین بازاریابی دیجیتال چیست و بعدازآن مراحل تنظیم استراتژی دیجیتال را مرور کنیم:

برای دیجیتال مارکتینگ موفق باید برنامه ای جامع، قدرتمند و هدفمند را تهیه و اجرا کنید. این برنامه باید تمامی فعالیت های بازاریابی دیجیتال شما را پوشش دهد، از حداکثر تونایی ها استفاده کند و تمام اهداف شما از دیجیتال مارکتینگ را مد نظر قرار دهد.
موارد زیر، نمونه‌هایی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌شوند:

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

بهینه سازی موتورهای جستجو

روابط عمومی آنلاین

بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی محتوا

بازاریابی شبکه های اجتماعی 

تبلیغات بر اساس کلیک

ایمیل مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)


اغلب مردم قبل از تهیه محصول یا خدمتی تازه ابتدا در اینترنت به جستجوی آن می پردازند. اگر وبسایت شما در صفحه اول گوگل نمایش داده شود و به خصوص نتایج اول آن، فرصتی طلایی برای شماست تا خدماتتان به مشتری معرفی شود. بیشتر مردم تنها با بسنده کردن به نتایج اول گوگل انتخاب می کنند که به کدام برند مراجعه کنند. بدین طریق وبسیات شما بازدید بیشتری به دست می آورد و مشتریان بالقوه‌ی بیشتری خواهید داشت.

کسب رتبه های برتر گوگل نیازمند تلاش های دقیق و علمی است پروسه بهینه سازی برای موتورهای جستجو سئو نام دارد. سئو از مهمترین فاکتور های دیجیتال مارکتینگ است که بدون آن قطعا سایت شما بازدهی مناسب را نخواهد داشت.

بهبود سئوی سایت فاکتور های مختلف دارد که از جمله ی آن ها می توان به برنامه نویسی، رابط کاربری، بک لینک سازی و تولید محتوای قوی اشاره کرد.

بازاریابی موتورهای جستجو

یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ بازاریابی موتورهای جستجو (تبلیغات موتورهای جستجو) است که مربوط به نتایجی است که بالای نتایج عادی (ارگانیک) قرار می‌گیرند. در هنگام جستجوی یک واژه معمولا دو یا سه گزینه اول نشان داده شده مربوط به تبلیغات هستند و پس از آن نتایج ارگانیک نمایش داده می شود . جهت این نوع نمایش در موتورهای جستجو باید هزینه‌ای به موتورهای جستجو بپردازید، مبلغ آن به ماهیت رقابتی واژه‌های کلیدی (یا سختی آن) بستگی دارد.

‏ خبررسانی سریعتر

ارتباط نزدیکتر و صمیمی تر با مشتری

امکان اجرای کمپین های تبلیغاتی

داشتن بستری مناسب برای سایر روش های تبلیغات

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارتینگ یا بازاریابی ایمیلی را یکی از مهم‌ترین راه های دیجیتال مارکتینگ است. در این روش شما مستقیماً با تک‌تک افرادی ارتباط برقرار می‌کنید که هرروز در یک پلتفرم قدرتمند، یعنی صندوق دریافت ایمیل خود، حضور می‌یابند.

یکی از ایده‌های خوب جذب مخاطب، این است که در هر ایمیلی ارسالی، خدمات رایگانی را به کاربران ارائه دهید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید یک کتاب یا مقاله الکترونیکی آموزش استفاده و مصرف محصول را به ایمیل تبلیغاتی ضمیمه کنید. لیست‌های توزیع ایمیل، به ارتقای کسب‌وکار شما کمک می‌کنند. پس لینک محتوای باکیفیتی را که در وبلاگ شرکت منتشر کرده‌اید، به همراه توضیحات کافی در مورد محصولات و خط تولید شرکت، برای مخاطبین ارسال کنید.

بازاریابی محتوا

تولید محتوا یکی از مهمترین راه های بهبود سئوی وبسایت شماست. مزیت دیگر این است که وقتی محتوای مناسب داشته باشید زمانی که افراد ‌اصطلاحی مرتبط با فعالیت شما را جستجو می‌کنند، به مقاله‌ی شما می‌رسند و اطلاعات بیشتری از خدمت، محصول یا برند شما به دست می‌آورند. ارائه ی اطلاعات صحیح به مخاطب باعث جلب اعتماد او می شود. بدین راه احتمال اینکه شخص به مشتری شما تبدیل شود بیشتر خواهد شد.

اولین گام تولید محتوا، پیدا کردن کلید واژه های مناسب است. به این منظور باید کلماتی را پیدا کنید که مرتبط با محصول یا خدمت شما باشد، نرخ جستجوی بالایی داشته باشد و ... .

INFLUENCER-MARKETING

اینفلوئنسر مارکتینگ

به افراد شناخته شده و تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی اینفلوئنسر می‌گویند. آن ها در رسانه‌های اجتماعی با انتشار عکس‌ها و ویدیوهایی مخاطبانی را به سمت خود جذب کرده‌اند. امروزه رشد شبکه‌های اجتماعی در روند زندگی مردم و تصمیم‌های‌شان تاثیر گذاشته، از این رو یکی از راه های تبلیغات و بازاریابی این است که از اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده کنیم. اینفلوئنسرها با معرفی شما به مخاطبانشان در بسیاری مواقع نسبت به سایر روش های تبلیغات تاثیرگذاری بیشتری را روی مخاطبان خود دارند.

پرداخت برای هر کلیک

پرداخت به ازای هر کلیک یا تبلیغات کلیکی، یکی دیگر از گزینه‌های تبلیغات پرداختی است. در این روش به یک سایت، بابت هر بار که روی لینک شما کلیک می‌شود، هزینه‌ای را پرداخت می‌کنید. شبکه‌های تبلیغاتی و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، بهترین مقاصد اجرای این تاکتیک دیجیتال مارکتینگ به شمار می‌روند.

PPC
5klnmofy5fab

روابط عمومی آنلاین

روابط عمومی آنلاین، در فضای آنلاین صورت می گیرد. در این راهکار دیجیتال مارکتینگ حضور برند در نشریات اینترنتی، وبلاگ ها، وبسایت های مختلف و شبکه های اجتماعی که با تولید خبر یا سایر روش ها به منظور حضور گسترده تر، جلب اعتماد و معرفی بهتر صورت می گیرد.

دیجیتال مارکتینگ خود را به
به ما بسپارید