روابط عمومی ، تبلیغات، ظهور یک نام تجاری

آنچه نام‎های تجاری را می‎سازد، پیامها و گزارش‎ رسانه هاست. هرچه تعداد این پیام‎ها بیشتر و محتوای آنها مطلوب‎تر باشد، نام تجاری قوی‎تر خواهد بود.

هنگامی که آگهی تبلیغاتی توجه ها را جلب کند، آن تبلیغ به وظیفه خود عمل کرده است اما پس از آن، مشتری به دنبال اعتبارسنجی محصول شما خواهد بود. اگر وی کسی را بشناسد که پیش‎تر از محصول شما استفاده کرده است، قطعا درباره تجربه اش سوال می پرسد. درصورتی که به اینترنت مراجعه کند، با رسانه ها مواجه خواهد شد و اگر رسانه ها چهره مطلوبی را از شما به نمایش بگذارند، مشتری بالقوه شما خریدار محصول و خدماتتان و همچنین معرف مشتری های بعدی‎تان خواهد بود.

مقدمه

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که یک کسب‎و‎کار موفق چگونه بر سر زبان می‎افتد؟ پاسخ این سوال را همین الان برای شما گفتیم! آنها بر سر زبان می‎افتند. بهترین اتفاق برای یک کسب‎و‎کار این است که مردم درباره‎ی آنها حرف بزنند و چه بهتر اینکه این حرف‎ها نمایشگر چهره مثبتی از شما و کسب‎و‎کارتان باشد. بسیاری از مردم یک کالا یا برند جدید را نه صرفا به سبب تبلیغات گسترده پیرامون آن، بلکه طبق توصیه یک دوست خریداری می‎کنند. باید بدانید که اگر برند شما چهره مثبتی نداشته باشد، تبلیغات شما در رسانه‎ها بی‎فایده خواهد بود.

حتما شنیده‎اید که مشتری، مشتری می‎آورد. مشتریان وفادار بسیاری از شرکت‎ها، توسط یک مشتری دیگر معرفی شده‎اند. مشتریان، دوستان و رسانه‎ها بهترین معرف‎های شما به بازار هستند. چهره‎ی مثبت شما با ارائه‎ی خدمات عالی به مشتریان، خوش‎نامی و حضور شما در جامعه به عنوان برندی قابل اعتماد، راهگشای موفقیتتان خواهد بود. با این حال باید بدانید که بدون داشتن یک روابط عمومی خوب، امکان داشتن مشتری‎های خوب را نیز از دست خواهید داد.

روابط عمومی

روابط عمومی چیست؟

طبق تعریف انجمن روابط عمومی امریکا، روابط عمومی(Public Relation)، به فرآیند ارتباطات راهبردی گفته می شود که میان سازمان‎ها و جامعه، روابط سودمند دو سویه ایجاد می‎کند. به زبان ساده‎تر، روابط عمومی پلی است که میان جامعه و سازمان‎ها ساخته می شود تا بتواند اطلاعات و نظرات هر دو گروه را به درستی تجزیه و تحلیل و منتقل کند.

شکل‎گیری روابط عمومی فرآیندی بلند مدت است که به صورت آهسته و پیوسته اجرا می‎شود تا بتواند بیشترین و موثرترین همسویی و هماهنگی را در علایق و منافع هر دو طرف شکل دهد. روابط عمومی از تبلیغات ارزان‌تر اما به همان اندازه و حتی بیشتر تأثیرگذار است و به محصولات و خدمات برند، ارزش و اعتبار زیادی می بخشد. استراتژی روابط عمومی قدرتمند می‎تواند کمک شایانی به تبلیغات و بازاریابی برند کند.

تبلیغات

لازم است بدانید که تبلیغات یک ارتباط یک طرفه و از سمت شما به سوی مخاطب است، اما روابط عمومی ارتباطی دو سویه و پلی میان شما و جامعه خارج از سازمانتان است. از همین روست که می‎گوییم روابط عمومی سازنده و حافظ اعتماد است.

تبلیغات به تنهایی راه حل مناسبی برای معرفی یک نام تجاری نیست. می‎توان گفت این نقش به عهده روابط عمومی است. از سوی دیگر، تبلیغات عهده‎دار محافظت و نگهداری نام تجاری در جایگاهش است. درواقع تبلیغات با روش‎های دیگر به روابط عمومی کمک می‎کند تا به ایفای نقش خود بپردازد. باید توجه داشت که تغییر در روش های تبلیغاتی به معنای تغییر خط مشی و سیاست کلی روابط عمومی نمی‎باشد. تبلیغات باید در جهت تأیید و تقویت ایده ها و مفاهیم روابط عمومی حرکت کند.

marketing_digital_01-600x492

نام تجاری

هنگامی که برای ساخت یک نام تجاری جدید تلاش میکنید، لازم است همزمان چند هدف را در نظر بگیرید. باید بتوانید توجه مخاطبین را جلب کنید، نام تجاری جدید را ذهن مردم جا بیندازید و یک یا چند خصوصیت مثبت را با نام تجاریتان همراه کنید تا نشان دهید نام تجاری جدید، خدماتی جدید و متفاوت انجام می دهد.

یک نام تجاری با قابلیت خبرسازی به دنیا می‎آید. این خمیرمایه یک نام تجاری جدید است. ولی وقتی این نام تجاری تازه متولد، به مرحله رشد می‎رسد چه اتفاقی می‎افتد؟ پتانسیل اطلاع‎رسانی آن تمام می‎شود. حتما دقت کرده‎اید که پیش از ورود یک محصول، فناوری یا خدمت تازه، برای معرفی آن در میان رسانه ها غوغایی برپا می شود. اما پس از ثبت این نام در ذهن همگان، ارزش خبری آن پایین می آید و از این پس باید راهکار دیگری جز روابط عمومی رسانه ها در نظر گرفت. هر نام تجاری دیروز یا زود به دیوار سنگی رسانه ای برخورد خواهد کرد و هرچقدر تلاش کنید بتوانید آنها را به تکرار اخبار در مورد یک نام تجاری وادار کنید، راه به جایی نخواهید برد. اکنون زمانی است که باید استراتژی خود را از روابط عمومی (رسانه) به تبلیغات تغییر دهید.

اهمیت روابط عمومی

لازم به یاداوری است که اگرچه بحث روابط عمومی رسانه ها کم رنگ می شود اما سایر روش های روابط عمومی باید به قوت خود باقی بمانند.

در بحران های رسانه یا زمانی که چهره ی یک مجموعه مخدوش شده باشد، تبلیغات توانایی بهبود بخشیدن به چهره ی مجموعه را نخواهند داشت. در این شرایط بخش روابط عمومی شرکت وارد عمل می شود و با ارتباط صحیح با رسانه ها، مصاحبه، تولید خبر در راستای منافع شرکت و انتشار آن در رسانه‎های معتبر، اعتبار از دست رفته را به شرکت باز می‎گرداند.

construction__pr_plan_912354

زمینه های فعالیت روابط عمومی

اکنون به خوبی می دانید که روابط عمومی سازمان با اعتبار آن گره خورده است و این اعتبار است که مشتری را قانع می‎کند تا شما را انتخاب کند. حال باید دید در چه زمینه‎هایی می‎توان روابط عمومی شرکت را تقویت کرد.

رسانه ها

عامل اول در روابط عمومی که پیش و بیش از سایرین به آن پرداخته شده، ارتباط با رسانه‎هاست. ارتباط با رسانه‎ها شامل مصاحبه، اطلاع‎رسانی، تولید خبر و انتشار آن است. در روابط عمومی، کارآمدی و مثبت بودن اولین گزارش بسیار حائزاهمیت است زیرا بنا به طبیعت بشری، معمولاً گزارش‎های بعدی نیز تحت‎تأثیر و هم‎سو با اولین گزارش هستند.

مسئولیت اجتماعی

امروزه بسیاری از شرکت‎ها به اهمیت مسئولیت اجتماعی و لزوم تاکید بر آن پی برده‎اند. مسئولیت اجتماعی یکی از مفیدترین راهکارهای ایجاد روابط عمومی بهتر و به تصویر درآوردن چهره‎ای مثبت‎تر از برند است. حفاظت از محیط زیست، فعالیت‎های انسان‎دوستانه، همکاری با سازمان‎های مردم نهاد و ... می توانند جزء طرح مسئولیت اجتماعی سازمان باشند.

حمایت از رویدادها

(اسپانسرینگ)
فاکتوری دیگر در روابط عمومی موثر شرکت‎ها، اسپانسرینگ و حمایت آنها از رویدادهاست. اسپانسرینگ یک رویداد فرهنگی، نه تنها شما را معرفی می‎کند، بلکه چهره‎ای درخشان از شما را در ذهن ایشان حک می‎کند تا مطمئن باشید نامتان فراموش نخواهد شد.

حضور در رویدادهای نمایشگاهی، کنفرانس‎ها و ...

حضور در رویدادها زمینه‎ساز ایجاد شبکه‎ی گسترده‎ای از ارتباطات است. به واسطه این ارتباطات می توانید قبل و یا بعد از رویداد با دیگر شرکت‎ها قرارهای حضوری داشته باشید و با افرادی که با زمینه کاری شما مرتبط هستند، بیشتر آشنا شوید. حضور در یک نمایشگاه، کنفرانس یا هر رویداد دیگر با بهره‎گیری از روابط عمومی قدرتمند‎، می‎تواند شما را عضوی فعال در کسب‎وکارتان نشان داده و به نام تجاریتان اعتبار بیشتری ببخشد.

برگزاری رویداد

رویدادها یکی از قدرتمندترین عرصه‎های جلوه‎گری نام یک برند هستند. با این حال برگزاری یک رویداد بسیار حساس و نیازمند تجربه، تخصص و دانش فنی لازم می‎باشد زیرا همانند تیغ دولبه هستند. اگر با موفقیت برگزار شوند چهره شرکت را ماندگار خواهند کرد، در غیر اینصورت شکستی مفتضحانه را در پی خواهند داشت و شما را از حضور مشتریانتان در دوره‎های بعدی نیز محروم خواهند کرد. بطور معمول برگزاری رویدادها به عهده روابط عمومی شرکت‎هاست. برنامه‎ریزی، تنظیم اهداف رویداد، مشخص کردن حوزه فعالیت رویداد، انتخاب تیم اجرایی، زمان‎بندی صحیح، تنظیم بودجه، انتخاب رسانه‎های مناسب جهت معرفی رویداد، تنظیم دعوتنامه، تصویربرداری از رویداد، انتخاب سخنرانان، ارتباط با شرکت‎کنندگان پیش و پس از برگزاری رویداد، پذیرایی و ... از جمله ملزومات برگزاری رویداد است که روابط عمومی شما باید بتواند به خوبی تمام این موارد را مدیریت کرده و همچنین برای رویارویی با اتفاقات پیش‎بینی نشده نیز آماده باشد.

خدمات روابط عمومی ارائه شده توسط آژانس تبلیغاتی لبخند

لبخند مفتخر است که می‎تواند با بهره‎گیری از متخصصین و نیروهای باتجربه، شما را در تمامی زمینه‎های فعالیت روابط عمومی از جمله موارد زیر یاری نماید.

  • تهیه، تولید و انتشار اخبار سازمان شما در رسانه های معتبر
  • نوشتن متون سخنرانی برای کنگره ها، کنفرانس ها و ...
  • تولید محتوای وبسایت شرکت و شبکه های اجتماعی
  • برگزاری رویدادها
  • اسپانسرینگ رویدادها
  • مدیریت ارتباطات شبکه های اجتماعی
  • انجام تحقیقات بازار
  • گسترش شبکه ارتباطی شرکت
  • مدیریت بحران های ارتباطی، رسانه ای و روابط عمومی

روابط عمومی آژانس تبلیغاتی لبخند